KRİPTO PARA

Bitcoin ETF Kararının Etkisi: Fiyatların Yükselip Düşmesi

Son dönemde Bitcoin (BTC) fiyatları, makro düzeydeki olumlu verilerin etkisiyle önemli dalgalanmalar yaşadı. Ancak bu dalgalanmaların arkasında yatan nedenler merak konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde yaşanan yükseliş, piyasa gözlemcileri tarafından beklendiği gibi aşırı iyimser verilere dayanarak gerçekleşti. BTC fiyatı hızla yükselerek 37.400 dolar seviyelerine çıkış gösterdi.

Bununla birlikte, yatırımcıların beklediği bir haber gelmedi. SEC, Hashdex tarafından yapılan başvuruyu değerlendirmeyi erteledi. Bu durum, Bloomberg ETF uzmanı James’in öngördüğü Cuma gününe kadar 12 başvurunun onaylanabileceği beklentisini boşa çıkardı.

SEC’in Spot Bitcoin ETF için yaptığı erteleme kararı, genel piyasa üzerinde olumsuz bir etki yaratmadı. Uzmanlar, hala 10 Ocak’a kadar onaylara yüksek bir olasılık veriyorlar. Eğer Cuma günü toplu bir onay gerçekleşseydi, bu piyasada büyük bir sürpriz olacaktı.

Diğer ETF’ler için beklenti içerisinde olunan karar tarihleri şöyle belirlendi. Fiyatlar açısından 38.000 dolar seviyesi direnç noktası olarak göze çarparken, 34.400 dolar desteği altında seyrediyor. Bitcoin fiyatları, güçlü enflasyon verileri desteğiyle 38.000 doların üzerine çıkabilir ancak bu seviyenin çok üzerine çıkması beklenmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu