KRİPTO PARA

Kurumsal yatırımcılar, kripto paralara olan ilgisini sürdürüyor

Coinbase Açıklaması!

Kripto para piyasası, 2022 yılı boyunca yaşanan sert düşüşlere rağmen, kurumsal yatırımcılar için hala cazip bir yatırım aracı olmaya devam ediyor. ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin güçlü olduğunu ortaya koydu.

Ankete katılan ve halihazırda kripto paralara yatırım yapan kurumsal yatırımcıların %64’ü önümüzdeki üç yıl içinde kripto paralara daha fazla yatırım yapmayı planladığını söyledi. Bu, 2022 yılındaki ankete göre %10’luk bir artış anlamına geliyor.

Ankete katılan kurumsal yatırımcılar ayrıca önümüzdeki yıllarda kripto para yatırımlarının azalmasını beklemediklerini belirtti.

Ankete katılanların %33’ü geçtiğimiz son 12 ayda kripto para yatırımlarını artırdığını; %17’si azalttığını; %50’si ise kripto yatırımlarının değişmediğini ifade etti.

Ankete katılan ve halihazırda kripto yatırımı olmayan kurumların yaklaşık %45’i önümüzdeki üç yıl içinde kripto sektörüne girme ve kripto yatırımı yapma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Coinbase, anketin sonuçlarını yorumlarken, kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin artmasının, kripto para piyasasının olgunlaşmasında önemli bir gösterge olduğunu söyledi.

Coinbase ayrıca ankete katılan yatırımcıların %73’ünün blockchain teknolojisinin geleneksel bankacılık sistemine göre daha hızlı ve daha güvenli bir ödeme yöntemi olarak gördüğünü de ifade etti.

Yatırım Tavsiyesi  Değildir!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu